София-Нашият град!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Нещата от живота
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 18 Мар, 2015 16:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние кво ше почистим...пролетно?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря 18 Мар, 2015 17:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Като имаш желание ела да ми изчистиш мазето.


Хайде стига с тези акции,че после може да направят"паркинга" 10 лева. Ще решат, че ни харесва...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 18 Мар, 2015 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

да цапаме града 364 дни,а един да го чистим че е модно,
иначе училището "сава" кърти, абе тея журналисти с 8 клас ли им искат вече?????

http://www.22sou.com/
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря 18 Мар, 2015 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Въздух, слънце, онанизъм
Здрав и бодър организъм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 18 Мар, 2015 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

На Лъвов мост с това кръгово са направили няма такъв зиг-заг за пресичане ако си колоездач. Пешеходците са "ощетени" с един завой по-малко.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 9:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпроса е да ти е гадно.Първо велоалеята пресича на зиг заг при МС Мария-Луиза,набиваш се в трафика на хора около гарата и после на Лъвов пак от другата страна
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 11:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Купете си коли бе, шебеци! blum2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 13:25    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=andZw0V03mA

Геопластика и площад "Гимнастика" clapping clapping
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

велоалейте в тоя град са брутална отбивация на номера,
едната свършва в стълб, другата в канал,третата в нищото... black_eye
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
велоалейте в тоя град са брутална отбивация на номера,
едната свършва в стълб, другата в канал,третата в нищото... black_eye


Даа ама на едната има специален светофар, зарад който гаранция десетки коли са си изкарали глобите. НЕслучайно кукер редовно виси след него black_eye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
PILATA написа:
велоалейте в тоя град са брутална отбивация на номера,
едната свършва в стълб, другата в канал,третата в нищото... black_eye


Даа ама на едната има специален светофар, зарад който гаранция десетки коли са си изкарали глобите. НЕслучайно кукер редовно виси след него black_eye

ми като си селтак да минаваш на червено да те глобяват,
ич не ми е жал....
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 16:36    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
Metala написа:
PILATA написа:
велоалейте в тоя град са брутална отбивация на номера,
едната свършва в стълб, другата в канал,третата в нищото... black_eye


Даа ама на едната има специален светофар, зарад който гаранция десетки коли са си изкарали глобите. НЕслучайно кукер редовно виси след него black_eye

ми като си селтак да минаваш на червено да те глобяват,
ич не ми е жал....


Ама според вело светото е зелено biggrin beee
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Чет 19 Мар, 2015 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя светофар на Надлеза е просто брутално неандерталски.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар, 2015 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:




Един милиард и 459 милиона лева е бюджетът на София за 2015 година. Това би трябвало да е добра новина, но според мен не е. Освен голяма част от парите, които ще бъдат откраднати или пръснати за глупости, немалка ще отиде за града, който от година на година става непоправимо грозен. По-лошата новина е, че управляващите и една немалка част от техните избиратели си го харесват.

Много трудно е да се спори на естетически теми, особено с шофьори на такси, но това не означава, че трябва да се мълчи. Познавам интелигентни, образовани и компетентни хора, които са потресени от това, което се случва с българската столица, но техните гласове въобще не се чуват, а и не помня в София да е имало сериозни дебати около градската естетика и обмисленото й застрояване. София отдавна загуби облика си, отделните й квартали все повече заприличват на нещо като отделни гета-градове, а центърът окончателно е превзет от урбанизираната селяния, която превръща в чалга всичко, до което се докосне.

Отидете в подлеза на Софийския университет, който е заприличал на Централната гара от най-мрачните й години (не че сега и там положението не е трагично) – бездомни кучета, мръсотия, няколко пияндурници, които вдигат шум на барабани, акордеон и електрическа китара, крадени чадъри, които се продават когато вали, антикварни опърпани книжки, наредени на парапета, импровизирани сергии и лелки, които продават в зависимост от сезона мартеници, цветя и галантерии. Всичко това на фона на неонови реклами на „Макдоналдс”, „Била” и огромен плакат на Христо Ковачки, който написал книга със заглавието – „Вселенски ред”!?!

Ако е в настроение човек може и да се посмее от сърце на тази потрес, но когато осъзнае, че това е сърцето на столицата, в подножието на Алма матер, и като си представи какво представляват студентските центрове в Германия, Англия или Холандия, може да се разплаче и депресира за дълго. Тотално и непоправимо е обезобразен Лъвов мост, който вече трябва да се казва Лъвов ринг. Един от символите на града на практика бе скрит от съоръжение за кръгово движение, безсмислени подлези и надлези, които направиха задръстванията още по-големи от преди.

Бе съсипана Докторската градина, която погълна един милион лева, за да заприлича на нещо като брошурка от „Практикер”. Съсипаха пространството между Партийния дом, Министерския съвет и Президентството с някакъв изкоп за метрото от бетон и ламарина, грозен тротоар и кьопаво организирано движение. Навсякъде, където можеше, бяха вдигнати грозни сгради от стъкло и стомана (вижте сградата на Европейската комисия на ул. „Раковски” – опит за дуплика на Hearst Tower в Манхатън, Ню Йорк), които безразборно стърчат до занемарените стари градски къщи и кооперации. Храмът "Св. Александър Невски" неусетно бе превърнат в автогара, а скупчените навсякъде коли обезсмислят наличието на улици, тротоари, алеи, градски пространства и т.н. Навсякъде само паркинзи. Плевнелиев би си отспал, но да не се отплесвам.

„Витошка” е заприличала на луксозен катун, в който всеки съдържател на заведение е трупнал онова, което е видял в чужбина, без никаква идея за общия изглед и естетиката – въобще всичко, което уж е модернизирано и „пипнато”, заприличва на временен базар. Улиците и тротоарите в центъра продължават да са надупчени, сякаш са бомбардирани. Новите тротоари пък се правят през просото с една и съща ужасно грозна настилка (явно една и съща фирма печели конкурсите), а контейнерите, препълнени с боклуци, си стоят с дни и са обичайна гледка по „Шишман”, „Шейново”, „Ангел Кънчев”, „Иван Вазов”… Лайната от животни, че и от хора, както и миризмата на сметище превзеха самия център на София.

Много добре знам, че някой ще ме обвини в черногледство, хейтърство и предвзетост, чувам възклицанията: Колко хубав стана Лъвов мост, помните ли какъв беше подлезът на университета и т.н. Как да обясня, че човекът или хората, проектирали Лъвов мост и всичко останало в София, трябва да бъдат арестувани и осъдени ефективно за безвкусица и некомпетентност. Тук дори не говоря за очевидната корупция, която се вихри около тези безкрайни строителни проекти - например безумната естакада до семинарията, които увеличи задръстванията и погълна милиони.

Неслучайно половината от бюджета, който споменах в началото, е заделен за пътна инфраструктура – т.е. за грабеж. Въпреки прословутите магистрали на ГЕРБ улиците на София, пък и на България, са в окаяно състояние. Но и тук нямам предвид корупцията. Тя е по-малкото зло. По-голямото са безвкусицата и мърлящината, насадени с много пари, която е непоправима.

На мястото на емблематичната за София фабрика на братя Прошек вдигнаха огромен билдинг, ужасно грозен, безстилен, роден във въображението на кълвач, който никога няма да бъде взривен и премахнат. Край. Това пространство, което можеше да се превърне в страхотен арт център завинаги е унищожено. Така е с още много анклави в центъра, които лека-полека се превръщат в чалга. Да не отварям дума за парковете, оплешивели и превзети от сергии и “атракциони” така, че никой нормален човек да не помисли да заведе децата си там…

Лъвов мост и всичко останало е силикон, кич, лошо подражателство, брошура от хипермаркет, неуспешно подражателство на ретро, унищожение на традициите и крещяща простащина – но това няма как да се обясни на хората, които нямат очи, за да го видят. Всъщност най-лошото е, че

от стара София не остана почти нищо, а новата е някакъв футуристично развит Перник.

Безсмислено изсипване на огромни пари, които трябва да затвърдят безобразието. Всъщност това вече не е град. Цяла София заприлича на унило предградие, на куплет от песен на Веселин Маринов, на мьек източен диалиект, което ме кара да съм песимист по отношение на бъдещето. Както казах, става дума за култура и вкус, които не могат да бъдат обяснени, нито втълпени. И ни струват един милиард и половина лева.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар, 2015 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Споко е са Данчета беше у Париж, ще имаме бг Лувър black_eye
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Нещата от живота Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum