Медиите за нас 2012
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 73, 74, 75  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jenia LCI



Регистриран на: 25 Сеп 2006
Мнения: 1626

МнениеПуснато на: Чет 20 Сеп, 2012 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Pride написа:
Новини днес


http://lokosf.info/news.html


Ей, браво, че си го направил!!

Иначе щях да изпусна това култово заглавие:
В Локо Сф чакат по две заплати на честна дума от Гигов

* оксиморон - от старогръцки - вид стилистично средство, съчетание на несъчетаеми, противоположни понятия, напр. външна вътрешност, виртуална реалност, горещ студ, напредък назад, честна дума на Гигов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milanelo_1929



Регистриран на: 23 Яну 2007
Мнения: 217

МнениеПуснато на: Чет 20 Сеп, 2012 16:32    Заглавие: Отговорете с цитат

http://gong.bg/view_article.php?article_id=298655 chicken chicken chicken
_________________
I LOVE AYIA NAPA-CYPRUS!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 20 Сеп, 2012 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахахаха! Да бе да...Бойко е интелигентно момче и едва ли ще се върже пак на шоуто на Лъжеца..Иначе не би било лошо,ама надали bye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Чет 20 Сеп, 2012 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Неговото назначаване не променя функциите на Георги Марков, който остава изпълнителен директор на клуба.


_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
brun4ev



Регистриран на: 14 Авг 2009
Мнения: 674
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Съб 22 Сеп, 2012 8:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Гигов: Като острилки сме biggrin


Босът на Локо (Сф) Николай Гигов украси офиса си с пореден нетрадиционен подарък. Футболистите събраха пари и му подариха спе­циално изработена ста­туетка за рождения му ден, който бе на 16 сеп­тември - бухал. Птицата символизира мъдрост­та.

Босът получи дара онзи ден, когато посети тима и дори взе учас­тие в тренировката. Ше­фът на Локо си поръча и победа над Славия в дербито на "Овча ку­пел".

"Наострил съм ги като острилки", каза Гигов пред "Стандарт". "В чужбина съм, но ще си дойда за победата в неделя", добави босът на Локо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 22 Сеп, 2012 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

За тупан като тоя острилки измислени няма...измислени няма... bad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
brat4eda



Регистриран на: 19 Юни 2008
Мнения: 907
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Съб 22 Сеп, 2012 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Бившият футболист на железничарите стана селекционер в клуба
Бившият футболист на Локомотив София Бойко Величков стана селекционер на железничарите.
Той наследява на поста Дончо Донев, който от няколко месеца работи в Левски.
Величков ще работи в екип с изпълнителния директор Георги Марков и спортно-техническия Чав­дар Цветков.
За последно Величков бе старши-треньор на Локомотив (Мездра), с който през миналия сезон загуби битката за влизане в "Б" група със Спартак (Плевен).

Любопитно е, че той дълго време бе в обтегнати отношения с тима от "Надежда" и дори бе в съдебни процедури за неполучине заплати. В момента обаче тези отношения са на път да бъдат изчистени изцяло congratulate
знаете кой води делата на около20 футболисти срещу нас, така че има светлина в тунела ако е истина това де!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brat4eda



Регистриран на: 19 Юни 2008
Мнения: 907
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Съб 22 Сеп, 2012 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

И ето го отбора на Славия - Здравко Лазаров - 35 години, Георги Петков - на 36, Живко Желев - 33, Мацуи - 31, Петър Димитров - 30. От другата страна са локомотивците - Телкийски - на 35 години, Дафчев - на 34, Добрев и Борносузов - 33 и Върбанов - 32.

Това обаче не са ветераните на двата столични отбора - това са играчите, които трябва да изнесат дербито в неделя. И за този парадокс не са виновни те - какво да направят, като са най-добри в отборите си.

Още по темата

Новият самурай в Славия дебютира срещу Локо Сф
18.09.2012 14:23 0 | видяна 689
Петков спаси "белите" поне в два мача от началото на сезона, Електричката и с двама на гърба може да направи странична ножица, а Живко Желев и сега е един от най-добрите в "А" група.

Мечо пък и сега може да хвърли голов пас, та и слепец да я вкара, Кичо Добрев ще навърти два пъти повече километраж, от който и да е младок без да пита: "Абе шефе, къде са ми последните две заплати?".

В момента и при "белите", и при "червено-черните" има по едно ядро от 5-6 играчи, които са на обща възраст 200 години. За славистите дори изглежда като търсен ефект от ръководството - с 200-годишни хора към титлата за 100-годишнината на клуба.

И двата отбора обаче изненадаха в положителен смисъл след представянето си до момента. Освен това трябва да се върнем не малко години назад, за да намерим момент, в който и двата отора са били сред първите седем в "А" група.

В години, когато елитът ни се напълни с ментета от чужбина, а от школите не идва нищо, футболисти като Електричката, Живко и Мечо са истинско съкровище. Към групата по-горе може да добавим и по един от ключовите халфове на Славия и Локо, които не са ударили трийсетака - Чавдар Янков и Дани Пеев. След серия контузии и с няколко килограма отгоре Янков може да е бавен, но с техника, четене на играта и пас е пред повечето си опоненти. Пеев също е бавен, но с другите си достойнства като силен шут и поглед бие по-младите.

Проблемът при шефовете на двата отбора ще бъде имат ли сили играчи на по 30 и повече години да изнесат маратона в битката за челните места. Поне в Славия демонстрираха самочувствие, че ще гонят евротурнирте.

Вторият въпрос е как при тези кадри на "Овча Купел" и в "Надежда" ще извадят новите Благой Георгиев, Чавдар Янков, Димитър Рангелов, Бадема, Георги Пеев и Цветан Генков. Първите трима докараха в касата на "белите" 4,9 млн. евро, а другото трио напълни Локо с 5,3 млн. евро.
Сега цифрите са съвсем други - "златната", но стара шестица на Славия е на 193 години и с 1557 мача и 240 гола зад гърба си. Шесторката на Локо е също толкова стара, но с 39 срещи и 10 попадения отгоре.
clapping
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tseko



Регистриран на: 02 Сеп 2008
Мнения: 1735
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Нед 23 Сеп, 2012 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

От Темаспорт! clapping clapping clapping

Цитат:
Даниел Пеев: Помогнахме на Кушев, а той се отказа от нас
22-09-2012 Росен ЙОРДАНОВ
Бившият футболист на Славия и настоящ на Локо София Даниел Пеев даде обширно интервю за „Тема Спорт“, в което говори за причините да напусне „Овча Купел“, за трудните моменти при червено-черните и битката за Европа. 28-годишният халф се завърна в родния си клуб през зимата, като оттогава до сега е играл във всичките 20 мача на железничарите.

Росен ЙОРДАНОВ

Дани, Локо София има само една победа в през новия век в „Овча Купел“. Ще успеете ли да нарушите тази закономерност?
- Резултатите ни през този сезон показват, че имаме увереност независимо къде играем. Малко се шуми около нас, но ние сме на две точки от третото място. Твърде рано е да се говори за класиране. На „Овча Купел“ се играе изключително трудно. Дербито със Славия е позагубило от блясъка си, но залогът в него е голям.
Ще празнуваш ли, ако отбележиш срещу Славия?
- Няма да се радвам, ако вкарам, тъй като уважавам клуба. Феновете на Славия винаги са се държали добре с мен. Затова най-малкото, което мога да направя е да не изразявам радостта си. Така беше и когато играех срещу Пирин.
Какво се промени в Локо София от пролетта, когато се борехте да не изпаднете?
- Взехме по-добри футболисти и отбора вече се обигра. През миналия сезон преследвахме съвсем различни цели - опитвахме се да спасим отбора от изпадане и съществуването на клуба. Знаем, че играта ни не бе на необходимото ниво, но изпълнихме задачата си. Сега се целим съвсем другаде. Още повече, че тогава имахме толкова много проблеми. Направо е необяснимо, че успяхме. Променихме играта си и вече изградихме облик на тима.
Може ли да объркате сметките на фаворитите?
- В момента не виждам отбор, който да е повече от другите. Има фаворити само на хартия. Единствено Левски и Лудогорец се отличават. Натрупаха доста добра преднина. Всички останали сме с еднакви точки и играем на еднакво ниво. Доста отбори афишират високи цели, но едно е да ги обявиш, друго да ги изпълниш. Ние също имаме план, по който работим. Все

още не сме изиграли
най-добрите си мачове

Обиден ли си на някой от Славия за начина, по който си тръгна от тима?
- Не съм обиден на абсолютно никой. Не съжалявам, че играх в Славия. Още повече, че когато бях там с Велислав Вуцов записахме едно от най-добрите класирания в последните години. През 2011-а спечелих и медал от финала за Купата на България с ЦСКА (0:1). Там имаше много причини за паднем, които за мен ще си останат необясними. Меко казано странно ми беше кои започнаха във финала. Велев остави на скамейката мен, Георги Христов, Мартин Кушев и ако не се лъжа Йордан Юруков. Имам толкова много голове срещу ЦСКА, а бях резерва. Освен това под негово ръководство прекъснахме серията от осем години без победа над червените и то с мой гол. Просто бе нереално да не играя. Най-малкото от уважение трябваше да ме пусне, тъй като преди това Славия не бе играла 15 години финал. А пък и аз успях да се класирам с два различни отбора в рамките на три години в спора за трофея - Пирин и Славия. Сега хората ще запомнят финала с това, че изпуснахме да спечелим купата.
Вярно ли е, че Мартин Кушев те е изгонил от Славия?
- Не знам кой си измисли, че Кушев ме е гонил. Напротив, можех да си седя в отбора. Имах договор за още една година. Просто още преди да стане треньор аз исках да си тръгна. Разбира се и той има заслуга да напусна. На моменти не ми показа нужното уважение, което заслужавах. Все пак запазих добри спомени от престоя си в Славия.
Друга от версиите за тръгването ти от Славия бе, че си отказал да си намалиш заплатата.
- Да, бих казал, че това е една от причините. Но аз не съм имал проблеми с някой. Разбрахме се за пет минути с ръководството. Съжалявам, че имаше изключително добри възможности да ме продадат на силни отбори, но по една или друга причина не стана.
Само от чужбина ли бе интереса към теб?
- Преди да подпиша със Славия

имах оферта
и от Левски

с които бяхме стигнали почти до края. Черно море също имаше интерес към мен. Но в крайна сметка подписах с белите. Славия пък можеше да ме продаде в чужбина, но сделката пропадна. Щяха да вземат доста добри пари за мен.
Николай Божов и Георги Христов напуснаха „Овча Купел“ със скандални изказвания…
- Те най-добре си знаят. Имат глави на раменете. Бях взел Георги с мен в стая в Славия. Той е добър футболист. Но и с него се случваха много неприятни работи.
Защо е такова отношението отстрана на Кушев към вас?
- Нямам представа. Бяхме в много близки отношения преди да стане треньор. Опитахме се да му помогнем след като пое клуба. Ясно е, че е трудно да тръгнеш като наставник, а и особено на столичен отбор без да си бил никъде другаде. Ние искахме да му подадем ръка. До последно съм тренирал без да правя проблеми. Въпреки, че имаше фрапантни случай, в които бием 3:0, а аз съм вкарал гол и съм направил асистенция, но пак съм резерва следващия мач. Когато искаш да правиш нещо трябва да знаеш как да защитаваш футболистите си, а не да се отказваш от тях. Постоянно ме питаше дали ще се доказвам. Уважавам го като футболист, но той е треньор от шест месеца. Какво да му се доказвам при положение, че играя 11 години. Той много добре знае възможностите ми. Последният му гол за Славия е след моя асистенция. Локо Сф имаше финансови проблеми. Как е положението сега?
- Да се надяваме, че президента Николай Гигов ще оправи нещата и Локомотив ще има финансово спокойствие. Той полага усилия, но е трудно в днешни дни. Радващо е, че се върнахме в Локо точно, когато всички бягаха. Никой не дойде в отбора заради пари, а искаше да помогне. Срамно бе клуба да е в такава ситуация. Върнах се в тима, защо той направи много за мен и аз исках да му се отблагодаря. Локомотив винаги ще е на първо място в моето сърце. С отбора се родихме и с него ще умрем. Трябва да върнем позагубеното му самочувствие.


ВИЗИТКА
Име: Даниел Пеев
Роден на: 6 октомври 1984 г.
Ръст: 180 см.
Тегло: 75 см.
Клубове: Локо Сф (2002/03), Левски (2003/есен 04), Родопа (пролет 2005/08), Пирин Бл (2008/есен 09), Славия (пролет 2010/есен 11)

В А ГРУПА
Сезон Отбор П Г
2002/03 Локо Сф 17 1
2003/04 Левски - -
2004/05 Левски - -
Родопа 4 -
2005/06 Родопа 24 4
2006/07 Родопа 28 4
2008/09 Пирин Бл 28 5
2009/10 Пирин Бл 15 4
Славия 14 1
2010/11 Славия 28 5
2011/12 Славия 13 2
Локо Сф 14 3
есен 2012 Локо Сф 5 2
Общо: 190 мача, 31 гола

_________________
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tseko



Регистриран на: 02 Сеп 2008
Мнения: 1735
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Нед 23 Сеп, 2012 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
"От скрина": Начко
13-08-2012 Тема спорт
Онзи ден попаднах случайно на един форум на локомотивци, където една жена споделяше нещо, което прави впечатление. Била станала фенка на Локомотив (София) заради Атанас Михайлов, а единият от синовете ѝ специално бил кръстен с неговото име. Къде отидоха тези времена? Днес на кого от "А" група ще си кръстите детето? Къде са онези кумири с топката, заради които още 2-3 дни преди събота ще се уговаряте с приятелите си кога ще се чакате пред стадиона и къде ще се почерпите след мача? Спектакълът отдавна не се играе. Поне не на нашата сцена.

Начко Михайлов започва да рита в Локото на 15 години и бързо си пробива път към титулярното място. На кадем е на тима от "Надежда" от самото начало и малко след дебюта си през 1964 година печели златен медал за шампион на "А" група. Прави същото и 14 години по-късно, но вече като капитан на "железничарите". Едва 18-годишен Михайлов заформя страховит дует с Никола Котков, но тук идва обединението на Локо със Славия. Говори се, че да играе за "белите сажди", както запалянковците наричат ЖСК Славия, не се харесва на Начко и той обмисля преминаване в ЦСКА. В крайна сметка наложеният брак между "бели" и "червено-черни" трае само две години и след фенска петиция с няколко десетки хиляди (!) подписа през 1971 двата клуба добиват отново индивидуалния си статут.

Начко Михайлов е във вихъра си през 70-те. Легендарната десетка обаче пропуска Мондиал'70 в Мексико заради травма. Това дава повод на наставникът на ФРГ Хелмут Шьон, който следи изкъсо нашите, защото с германците сме в една група на световното, да заяви преди финалите: "България загуби най-силния си играч". Както стана дума, Михайлов извежда Локо до титлата през 1978 г. След това "железничарите" пишат още златни страници в историята на клуба, когато през сезон 1979/80 достигат до 1/4-финал за Купата на УЕФА. Начко е неуловим за френския Монако, когато на българска земя вкарва 4 гола на вратаря Жан-Люк Етори. Във Франция определят след този мач българския голмайстор като Пушкаш на Балканите. На Моначко е предложен и изкусителен договор, за да заиграе в Лига 1, но не било писано.

Идва и мачът с Динамо (Киев), където №10 на Локомотив отново скрива топката на именитите си съперници. Забравено е, че Начко стиска зъби и играе на реванша с много лоша контузия, с риск дори да прекрати кариерата си. Скандалният мач в Киев в една мразовита декемврийска вечер обаче води със себе си горчилка, въпреки класирането за 1/4-финала. Мачът е свръх груб - вратарят на Локо е ритнат зловещо, балтиите не са една или две, Начко влиза в сериозни разпри с Олег Блохин, а край тъчлинията не си мълчи и наставникът Васил Методиев. След този мач Шпайдела е свален от треньорския пост, като се смята, че безумното решение на партийците идва, защото специалистът не си подбирал думите по адрес на украинските другари от Динамо. Две години по-късно самият Атанас Михайлов се сбогува ненавременно с Локо, за да окачи обувките на пирона в кипърския Неа Саламина.



Какъв играч е Начко? Мощен и бърз нападател, който вкарва гол от всякаква позиция, но който владее до съвършенство и паса. Специалитети са му попаденията от фаулове и корнери. Няма как ако като деца сте ходили на дори едва 5 мача, да не сте чули някой по-възрастен да споменава за корнерите на Начко. Ето какво казваше самият майстор по въпроса: "Голът от ъглов удар е грешка на вратаря. Но се изисква и умение да се изчисли дъгата на удара, да се вземат предвид метеорологичните условия. При ъглов удар никога не бия с фалц, а странично, с пръстите на краката. Тогава вятърът ми става съюзник и сам вкарва топката в близкия ъгъл на вратата. Фауловете? Видя ли един играч как се засилва да бие, вече знам къде ще отиде топката. И тук има прости истини. Засилката не бива да е повече от три крачки, тялото трябва да остане назад в момента на удара. Използва се и чувството на страх от гредата у вратарите и се целят ъглите". Михайлов е българският футболист с най-много голове за националните отбори - 23 гола за "А" отбора, 1 за "Б", 31 за младежкия тим и 1 за юношеския. Сребърен медалист от Олимпиадата в Мексико през 1968 г. Рекордьор по изиграни мачове и вкарани попадения за столичния Локомотив. Малко са отборите в България, които могат да се похвалят с легенда от калибъра на Начко, за което от "железните бригади" могат смело да се гордеят.



В заключение ще ви предложа фрагмент от едно интервю за списание "Гол" от началото на 90-те години на големия №10, на което се натъкнах докато търсех материали по темата.

"Какво правя? Тренирам деца в подготвителната група и юноши младша възраст в моя любим клуб. Доскоро за 350 лева на месец. Преди вземах и по 20 лева за "заслужил майстор на спорта". Отнеха ги. Сега помагам на брат ми в продажбата на бира. Трябва да се живее... Но болката ми е друга. Знаете ли при какви условия тренират моите възпитаници? Моята група тренира тук, в Орландовци. Децата се събличат на оградата на гробищата, сетне няма и къде да се измият. После изморени и мръсни бързат за училище, с часове чакат такъв нередовен автобус като №100. Похабяват се. После говорим за ранната смъртност на таланта у нас... Откривам ли разлика между предишния и сегашния футбол? Как не? Едно време се даваха прасенца за един билет, днес дори стриптийзът не може да привлече хора по трибуните. Тогава във футбола ни имаше и етика. Сегашните "звезди" се научиха да вземат преди да са дали. Днес любовта сякаш е заменена от сметката. Навсякъде реклами, ресторанти, барове и никъде пропаганда за футбола. Не бива да се учудваме, че сега чуваме все по-малко добри новини и все по-дълги криминални хроники".

Господи, все едно бате Начко е дал това интервю вчера...

_________________
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6727

МнениеПуснато на: Пон 24 Сеп, 2012 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Новини днес



http://lokosf.info/news.html
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
brun4ev



Регистриран на: 14 Авг 2009
Мнения: 674
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Вто 25 Сеп, 2012 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Обрат: Локо Сф – Левски на стадион „Славия“
25 септември 2012 14:26
Дербито Локомотив Сф – Левски все пак ще се играе на стадион „Славия“, споделиха за Гонг и Георги Марков от Локомотив, и Венци Стефанов от Славия.

„Николай Гигов и Чавдар Цветков ми се помолиха и аз в името на футбола промених решението си“, заяви Стефанов.

„Венци беше афектиран след мача, сега е изгледал видеозапис и явно е видял, че нямаше нищо преднамерено и грубо в действията ни“, коментира пък Георги Марков.

Както е известно, след малкото столично дерби Славия – Локо Сф /2:0/ в неделя избухна скандал между Стефанов и Марков. Тогава босът на „белите“ обвини „червено-черните“, че са играли грубо и никога повече няма да ги допусне да домакинстват в „Овча купел“.

В крайна сметка обаче се стигна до ревизия на позициите и така мачът Локомотив Сф – Левски ще се играе в събота от 17 часа на стадион „Славия“.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Вто 25 Сеп, 2012 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

connie_29
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
veni78



Регистриран на: 06 Май 2010
Мнения: 545

МнениеПуснато на: Вто 25 Сеп, 2012 14:16    Заглавие: медийте за нас- 2012 г. Отговорете с цитат

точно както си очаквах, сутринта казах,че най-много месец и ще забрави за думите си и пак ще сме на Божи гроб,а то въпрос на няма и три дни. Най-голямото доказателство,че мача в неделя отново не беше чист и отново пак в наша вреда. А многото закани от страна и на двата президента са само за прах в очите на хората и безхаберните псевдо журналистчета. Обикновено крадеца вика дръж крадеца. такава ще да е нашата съдба начело с гигич - пълно затриване и изкореняване на всичко истинско и локомотивско. А тъпите еврейчета да се радват и злорадстват на фалшиви мачове и победи. Сигурно ще кажат,че мача е бил истински, както бяха истински и много други преди това. но " блаженни са вярващите". Да са живи и здрави,напролет сигурно ще има още три точки за тях - 99% сигурация. В най-добрия случай за нас хикс - по една точка за двата отбора да не е прекалено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 26 Сеп, 2012 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Краят на идилията за „съквартирантити“
Светослав Табаков



Дотук беше с идилията за Славия и Локомотив Сф. „Съквартирантити“, както казваше с подходящ акцент Димитър Рачков в „Бай Брадър“, развалиха достлука и кой откъдето е. А Локомотив специално в момента дори не знае откъде е. Там откъдето е – не дават. Защо не дават, защо бавят – отговорът е нееднозначен, но фактите са такива за момента.

А без стадион в България си заникъде, оказва се. Тук даже няма да разсъждаваме кой крив, кой прав в случая. В крайна сметка – да, стадионът е на Славия, Венци Стефанов решава да го дава ли и на кого. А ти като нямаш дом? Репликата на Любо Пенев отпреди доста години...

Всъщност, имаш дом, но не те пускат у дома, понеже таванът щял да падне. Някои по-радикални дори биха отсекли: „Като нямаш стадион, нямаш място в „А“ група“. Да, и такива има – всеки със своята истина.

По-важното в случая е друго. Да разберем, че в България не става номерът със „Сан Сиро“. Няма как тук да делиш един и същи покрив и да няма скандали. Там Интер и Милан могат. Но пък да не забравяме, че стадионът в Милано е общински, а не на някой от двата клуба.

Наскоро една от поредните идеи около неродената мома, новият, непостроен все още национален стадион, бе на него да играят два от столичните отбори. А на основно реконструирания „Георги Аспарухов“ примерно да се съберат другите два. И пак ще стане хубава работа, ама орташка. Държавата ще смъква сигурно по няколко кожи за наем на новото съоръжение. А за общия, но всъщност съвсем не общ друг стадион, видяхме какви са рисковете сега около митарствата на Локомотив Сф.

Така че за България истината е една: всяка жаба да си знае гьола, а всеки отбор – стадиона.

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 73, 74, 75  Следваща
Страница 55 от 75

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum