Георги Берков-Белия орел!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> История на "Локомотив" София
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 03 Дек, 2011 16:24    Заглавие: Георги Берков-Белия орел! Отговорете с цитат

За мен също една много голяма легенда на Локомотив,която не трябва да тъне в забвение а да се почита наред с Котков и Начко!
Информацията за него е доста оскъдна-Но вчера съвсем случайно разбрах,че един голям локомотивец,който пътува с нас из страната е негов син.А си е мълчал толкова време....!
Имахме разговор снощи след мача няколко човека с Нако Дойчев,като си говорехме за миналото и легендите,при което аз казах,че Берков е един от най-големите,при което човека(Славчо се казва и е майстор на плочата на бате Начко)се просълзи и каза-Баща ми,и си отсипа от пиенето в негова памет!Това мен ме просълзи.....
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 03 Дек, 2011 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

А такааа...И ние защо не ги знаем тия неща??! boredom comando bye Ами този човек освен че е голям локомотивец е и безценен извор на история и материали сигурен съм. Това което можем да направим особено в тези безхаберни времена, е да го инкорпорираме колкото може повече в наща организация,защото такива хора ужасно ни липсват точно сега.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 03 Дек, 2011 18:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
А такааа...И ние защо не ги знаем тия неща??! boredom comando bye Ами този човек освен че е голям локомотивец е и безценен извор на история и материали сигурен съм. Това което можем да направим особено в тези безхаберни времена, е да го инкорпорираме колкото може повече в наща организация,защото такива хора ужасно ни липсват точно сега.


нека не разводняваме темата.именно за тва я пускам защото вас господине ви нямаше на стадиона и за това не ги знаеш.та да разбереш.и когато става дума за легенди,нека не се делим на организации
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Съб 03 Дек, 2011 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ха
браво,то си приличат като се замислиш acute

тука аз се наемам да кача материали за може би най великия наш треньор...

ГЕОРГИ БЕРКОВ
/БЕЛИЯ ОРЕЛ/

Идва от Торпедо / Плевен / през 1951 и се състезава до 1955 г. През този период печели купата през 1953 г. Има 2 мачa в "А" националния и 6 мача с 1 гол за младежкия национален отбор на България. След преключване на състезателната си кариера остава в историята като най-успешният треньор на Локомотив София. През 1961 като помощник треньор става европейски железниарски първенец, а през 1963 вече като Старши треньор дублира титлата. Става шампион на страната през 1964 г. Ръководил е "А" националния отбор в 11 мача, "Б" националния в 2 мача, младежкия в 7 мача и олимпийския, с който печели сребърни медали на олимпиадата през 1968 г. Заради ранно побелелите си коси получава прозвището" Белия орел".






_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6717

МнениеПуснато на: Съб 03 Дек, 2011 23:28    Заглавие: Отговорете с цитат

В алманаха за 80 години Локомотив има доста за този славен локомотивец.
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Левскар
Гост





МнениеПуснато на: Сря 01 Авг, 2012 17:14    Заглавие: Re: Георги Берков-Белия орел! Отговорете с цитат

Turo_Bufera написа:
За мен също една много голяма легенда на Локомотив,която не трябва да тъне в забвение а да се почита наред с Котков и Начко!
Информацията за него е доста оскъдна-Но вчера съвсем случайно разбрах,че един голям локомотивец,който пътува с нас из страната е негов син.А си е мълчал толкова време....!
Имахме разговор снощи след мача няколко човека с Нако Дойчев,като си говорехме за миналото и легендите,при което аз казах,че Берков е един от най-големите,при което човека(Славчо се казва и е майстор на плочата на бате Начко)се просълзи и каза-Баща ми,и си отсипа от пиенето в негова памет!Това мен ме просълзи.....
Здравейте, локомотивци. Първият ми пост тук при вас е свързан с легендата Георги Берков. Прочетох съвсем случайно,че познавате сина му Славчо. Да ви кажа аз не знам за Славчо, но сина на Георги Берков ми е съсед и се казва Стефан Берков. И е мъж на 60 години. Може пък да има брат, знам ли...
Върнете се в началото
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Съб 04 Авг, 2012 13:50    Заглавие: Re: Георги Берков-Белия орел! Отговорете с цитат

Левскар написа:
Turo_Bufera написа:
За мен също една много голяма легенда на Локомотив,която не трябва да тъне в забвение а да се почита наред с Котков и Начко!
Информацията за него е доста оскъдна-Но вчера съвсем случайно разбрах,че един голям локомотивец,който пътува с нас из страната е негов син.А си е мълчал толкова време....!
Имахме разговор снощи след мача няколко човека с Нако Дойчев,като си говорехме за миналото и легендите,при което аз казах,че Берков е един от най-големите,при което човека(Славчо се казва и е майстор на плочата на бате Начко)се просълзи и каза-Баща ми,и си отсипа от пиенето в негова памет!Това мен ме просълзи.....
Здравейте, локомотивци. Първият ми пост тук при вас е свързан с легендата Георги Берков. Прочетох съвсем случайно,че познавате сина му Славчо. Да ви кажа аз не знам за Славчо, но сина на Георги Берков ми е съсед и се казва Стефан Берков. И е мъж на 60 години. Може пък да има брат, знам ли...


Ако можеш да дадеш повече информация от него ще бъде просто идеално. clapping
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Левскар
Гост





МнениеПуснато на: Съб 01 Сеп, 2012 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

ЖСК СОФИЯ, какво да ти кажа, не знам какво те интересува. Значи Стефан Берков ми е съсед в Зона Б5. Винаги е бил запален по мачовете, следи ги яко, и така. Питах майка ми дали има брат. Каза ми ,че има брат, името мисля не му е Славчо. Пак ще питам за името му. Много хубава тема сте отворили, както и останалите за легендите на Локо /Сф/.
Дано се надигнете Локото и да станете пак онова Локо от миналото, мисля добре почнахте, а сега срещу Лудогорец можеше и да направите равен, но не стана.


Последната промяна е направена от Левскар на Съб 09 Мар, 2013 20:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6717

МнениеПуснато на: Нед 02 Сеп, 2012 8:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Левскар написа:
ЖСК СОФИЯ, какво да ти кажа, не знам какво те интересува. Значи Стефан Берков ми е съсед в Зона Б5. Отраснал съм с неговите дъщери. В миналото беше колега на майка ми в ЦИИТ,ако знаеш този институт за изчислителна техника на 7-ми километър на Цариградско шосе. Дет се вика всяка вечер или той с жена си и децата бяха у нас, или ние бяхме у тях на гости. След това работеше в 7дни ТВ, Нова, сега е в БТВ, свързано с техниката. Винаги е бил запален по мачовете, следи ги яко, и така. Питах майка ми дали има брат. Каза ми ,че има брат, името мисля не му е Славчо. Пак ще питам за името му. Много хубава тема сте отворили, както и останалите за легендите на Локо /Сф/.
Дано се надигнете Локото и да станете пак онова Локо от миналото, мисля добре почнахте, а сега срещу Лудогорец можеше и да направите равен, но не стана.


Някакъв архив пазят ли да го сканираме и качим?
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> История на "Локомотив" София Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum